
Doamne, ce durere pentru părinți – atât de tânăr și va zace în pământ ! Cernăuțiul își ia rămas bun pentru totdeauna de la tânărul Oleg Semeniuc
Astăzi, 6 aprilie, cu sufletele îndoliate cernăuțenii îl vor petrece în ultimul său drum pământesc pe un tânăr în floarea tinereții, care putea să trăiască și să se bucure de viața, dar, din cauza sângerosului război declanșat de Rusia acum va zace în pământ - soldatul unității militare A7035 Oleg Semeniuc, care a murit în timp ce executa o misiune de luptă în regiunea Sumî.
Acest lucru este menționat pe pagina de Facebook a ONG-ului Misiunea Devotaților „Pe Scut” Bucovina, scrie molbuk.ua
La ora 10:45, cortegiul funerar se va deplasa de la casa soldatului pe străzile Skalda, Geroiv Maidanu până la Cimitirul Central al Orașului (str. Geroiv Maidanu, 159-A).
Glorie și memorie eternă eroului !