
Dragi cititori, vă rugăm să respectați Regulile de comentarii! E greu, e război, nedreptate, scriem despre toate aceste fărădelegi, dar nu putem îl iubi pe agresorul care omoară, violează și distruge, doar un om cu handicap și fără suflet e capabil de aceasta, poate să justifice războiul!!!
Fiți indulgenți, nu insultați, căci nu știți ce vă rezervă mâine viața!
Chiar dacă ne criticați, noi ne străduim să aducem în atenția Dv. doar adevărul!
Nu încercați să ne învârtiți în jocurile voastre politice, nici să ne lămuriți cine e invadator și cine e eliberator. Noi, românii, și întreaga populație a Ucrainei, știe foarte bine.
E ușor să stai la călduț într-o țară europeană, nu în țara agresorului rus - niciunul nu comentați din Rusia - și să înveți jurnaliștii, să insulți și să ponegrești oamenii că nu sunt ca tine putinist, au altă părere, alte aspirații.
Noi, românii, am fost ”eliberați” în 1940 de aceiași cotropitori de țară, părinții și buneii noștri au aflat ”mila” și ”raiul” adus de ”eliberatori” pe propria lor piele, fiind deportați, torturați, uciși, despărțiți de copii, ceea ce se întâmplă astăzi în Ucraina… Ocupantul, agresorul e unul – care a pus laba pe o țară democrată, independentă, distruge și omoară…Acela e agresorul, nu cel ce se apără!!
Alt revers al medaliei e samavolnicia, bătaia de joc de oameni, căci cei bogați nu sunt atinși, nu sunt ”vânați” la război (am scris despre aceasta nu o dată, trebuie doar să citiți, nu doar ceea ce vă convine ca să ne feșteliți, fără pic de simț omenesc) doar cei sărmani și nu doar români, ci și ucraineni… Așa e când în țară e război. Or, peștele se strică de la cap…
De ce nu comentați articolele referitoare la cultură, istorie… nu vă interesează! Clar. Atunci de ce ne învinuiți? Rușine să vă fie vouă, RUȘINE! Nu ne-ați susținut în acești 85 de ani, nu știți cum am trăit și cum trăim. Vă pricepeți doar să insultați și să vărsați venin și murdării.
Vă informăm, vă punem la dispoziție video, ca să înțelegeți ce se întâmplă. Nu putem inventa ca să demonstrăm cine e cine. Operăm cu ce avem. E greu, e război, nedreptate, scriem despre toate aceste fărădelegi, dar nu putem îl iubi pe agresorul care omoară, violează și distruge, doar un om cu handicap și fără suflet e capabil de aceasta, poate să justifice războiul!!!
Dragi români, rugăm să rămâneți Oameni!
Zorile Bucovinei