Pentru noi toți a fost o adevărată onoare și o mare bucurie să fim prezenți pe scena din Suceava, demonstrând că tradițiile nu se pierd, ci trăiesc prin copii și sunt duse mai departe din generație în generație. Prin acest moment, am reușit să ducem peste hotare un strop de casă, un strop de baștină și multă emoție, făcându-i pe cei plecați departe să se simtă mai aproape de rădăcinile lor.
Dorim tuturor sărbători fericite și binecuvântate, cu pace în suflet, sănătate și bucuria de a păstra vii tradițiile care ne unesc și ne definesc. ![]()
Serghei Poclitar, președintele Asociației Boianul Bucovinei, șeful Casei de Cultură Boian