Aducem sincere mulțumiri Departamentului pentru Românii de Pretutindeni și, în mod special, d-nei Cristina-Lavinia Arnăutu - secretar de stat și d-lui Adrian Brădeanu, precum și tuturor celor implicați în organizarea odihnei copiilor noștri în seria 3 a taberelor ARC de la Gălăciuc, județul Vrancea.
A fost una dintre cele mai frumoase experiențe, pe care le-am trăit - plină de distracție, prietenii noi, emoții, aventuri și momente de neuitat.
Ne-am simțit primiți cu brațele deschise, am râs mult, am învățat lucruri noi și ne-am bucurat din plin de fiecare zi petrecută acolo.
Mulțumim că ne-ați fost alături, ne-ați încurajat, că ați avut răbdare cu noi și că ne-ați făcut vara mai frumoasă!
Cu mult drag și recunoștință, copiii de la CIE DIMCA, regiunea Cernăuți, UCRAINA.