
La Cernăuți a început sezonul de încălzire. Temperatura aerului ziua e de +6 grade, noaptea – 0.
Acest lucru a fost raportat de Consiliul Orășenesc Cernăuți.
Locuitorilor li se reamintește că pregătirea corectă a rețelelor în apartamente poate preveni multe probleme care apar adesea în perioada de iarnă.
Ce ar trebui făcut?
Curățați caloriferele de murdărie și praf;
Inspectați rețelele interioare din apartamente să nu fie deteriorate.
Pregătirea rețelelor in apartamente pentru iarnă este responsabilitatea personală a coproprietarilor.
Anterior, viceprimarul a spus că „Cernivțiteplokomunenergo” este responsabilă pentru furnizarea transportorului de căldură spre case, iar circulația acestuia prin rețelele intra-casa este responsabilitatea managerilor. Cernivțiteplokomunenergo” a avertizat că procesul ar putea dura câteva zile.
Zorile Bucovinei cu referire la „MB”