
Excelenţa
Sa, dna Eleonora Moldovan, Consulul General al României la Cernăuți, i-a felicitat pe cei prezenţi cu
ocazia sărbătorii şi le-a înmânat
câte un Mărţişor – simbolul primăverii. La expoziţie au luat
cuvântul Igor Timoficiuc, președintele
Fotoclubului POZITIV, , artiștii fotografi Iarema Proţiv, A FIAP, Nicolae
Hauca, arhivistul Stepan Karaciko şi criticul de artă Albert
Komari etc.
Vă amintim că cea de-a doua ediţie a Taberei Internaţionale de Fotografie Art- Image 2013, organizată de către FotoClubPro Arad,Consiliul Județean Arad și Centrul Cultural Arad, s-a bucurat de prezenţa unor artişti fotografi din China, Germania, Slovacia, Ucraina, Ungaria, Turcia şi România.
FOTO
NICOLAE HAUCA