
Medvedev a numit opțiuni pentru încheierea războiului: fie negocieri, fie o lovitură nucleară
Vicepreședintele Consiliului de Securitate al Federației Ruse, Dmytro Medvedev, a amenințat din nou că va folosi arme nucleare în războiul cu Ucraina. Medvedev a acuzat SUA și „vasalii lor” că ajută Ucraina cu armele. Și dacă nu ar fi fost cazul, atunci Rusia ar fi putut termina așa-numita „Operațiune specială”. El a mai afirmat că dacă Occidentul părăsește Ucraina acum, războiul s-ar putea termina în „câteva zile”.
Sursa: Medvedev în Telegram
„În general, orice război, chiar și un război mondial, se poate termina foarte repede. Fie dacă este semnat un tratat de pace, fie dacă faci ceea ce au făcut americanii în 1945, când și-au folosit armele nucleare și au bombardat două orașe japoneze. Ei într-adevăr apoi au redus campania militară. Prețul este viețile a aproximativ 300.000 de civili."
Ca răspuns la criticile occidentale privind lipsa de modernitate a armatei ruse, Medvedev a declarat cu încredere că este o minciună.
În același timp, el i-a asigurat pe ruși că „dacă SUA și vasalii săi” ar înceta să mai aprovizioneze Ucrainei cu arme, se presupune că războiul se va termina în câteva luni. Mai mult, el crede că s-ar putea termina în câteva zile, chiar acum, dacă Occidentul încetează să furnizeze arme.
„Președintele supleant” al Rusiei a amenințat din nou țara noastră cu folosirea armelor nucleare. De exemplu, fie războiul se va încheia cu un tratat de pace, fie cu o lovitură nucleară.
El a lăudat și armata de ocupație a Federației Ruse, dar a recunoscut că invadatorii „au probleme”.
Amintim că Medvedev se temea de atacurile asupra Rusiei și a anunțat isteric crearea unei „zone sanitare” lângă Lviv.
Medvedev i-a profețit și lui Zelensky moartea lui Hitler și s-a făcut de rușine întregul internet.
Zorile Bucovinei cu referire la TSN ua