
În genunchi și cu lacrimi în ochi: în Bucovina și-au luat rămas bun încă de la un Erou care a fost omorât în lupte crâncene cu ocupantul rus
În Bucovina și-au luat rămas bun de la militarul Evghen Babiuk din satul Milieve.
Acest lucru a fost raportat de editorul „Vijnyțkyi obrii” Maryna Kysylytsia.
”Eroul a decedat în lupte crâncene cu invadatorii ruși. A fost un militar viteaz, sincer își iubea țara pentru care și-a sacrificat tinerețea, se specifică în mesaj. Amintirea lui va trăi veșnic în inimile noastre. Sincere condoleanțe rudelor și prietenilor!”.
Consătenii l-au petrecut în ultimul lui drum în genunchi, cu flori și lacrimi în ochi.
Glorie Eroului!